MŁODZIEŻ Z EKONOMIKA DZIELI SIĘ TYM CO NAJCENNIEJSZE

Od kilku już lat trwa piękna akcja młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, dawnego Ekonomika.

Szkolne koło PCK, HDK kilka razy w roku organizuje akcję oddawania krwi. Młodzież chętnie się do niej włącza oddając krew również wtedy, kiedy organizowane są akcje zbierania tego najcenniejszego daru, dla konkretnej osoby.

W najbliższą środę 21 kwietnia kilkuosobowa grupa młodzieży, po raz kolejny odda krew w ostrowieckiej lecznicy. Jest to odpowiedź na informację dyrektora ds. medycznych Adama Karolika z ostrowieckiego szpitala, który zaapelował o oddawanie krwi ze względu na to, iż są ogromne jej braki, w związku z czym odwołano nawet planowane zabiegi.

Jak mówi opiekunka szkolnego koła PCK Dorota Kępińska – młodzi ludzie w obecnym czasie pandemii za pomocą platform internetowych, dziennika elektronicznego zorganizowali się, aby odpowiedzieć na ten apel. Koło z Ekonomika należy do czołówki krwiodawców w województwie. Bywało, że młodzież oddawała ok 30-40 litrów krwi rocznie. Tym razem mamy też osobę chętną do oddania osocza.

Krew to najcenniejszy dar, który można dać drugiemu człowiekowi. Nie da się jej sztucznie wyprodukować, a osób oczekujących na zabiegi, zwłaszcza w okresie pandemii jest wiele. Tym bardziej taka inicjatywa jest ogromnie potrzebna.

Bardzo dziękuję młodzieży za to, że nie jest obojętna na apel dyrektora Karolika. To piękna i godna pochwały postawa. Zdaję sobie sprawę, że w czasie epidemii młodzież może mieć obawy o swoje bezpieczeństwo podczas oddawania krwi, ale potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi bierze górę. Droga młodzieży, wielkie podziękowania dla Was – mówi Starosta Marzena Dębniak.