Młodzi sportowcy z wizytą w starostwie

Młodzi sportowcy z wizytą w starostwie

15 lipca Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki  spotkał się ze sportowcami z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe. Za godne reprezentowanie swojej szkoły i powiatu na arenie krajowej zostali nagrodzeniu dyplomami i upominkami.

Kamil Orłowski, Mateusz Rogoziński, Martyna Tomoń, Julia Szafrańska, Karolina Wicha i Oliwia Wołek to uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Na swoje sukcesy sportowe ciężko pracują. 11 i 12 lipca wzięli udział w organizowanych w Ostrowcu Mistrzostwach Polski w Pływaniu 14, 15 i 16-latków, podczas których osiągnęli dobre wyniki. Młodych sportowców zaprosił do swojego gabinetu starosta Zbigniew Duda, aby osobiście im pogratulować, wręczyć dyplomy, upominki i porozmawiać.

Z powodzeniem łączą sport z nauką

W trakcie spotkania młodzi pływacy opowiedzieli o swoich treningach i dotychczasowych osiągnięciach. Mówiono o poświęconym czasie, trudach i wyrzeczeniach, jakie trzeba podjąć, by być najlepszym.

– Swoją przygodę z pływaniem rozpoczęłam w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Na treningi poświęcam średnio 5-6 godzin dziennie. Nie jest łatwo, bo zaczynamy je już od 6 rano – powiedziała Julia Szafrańska. – Moje życie toczy się wokół szkoły i treningów. Na szczęście teraz mamy wakacje, więc na przyjemności jest więcej czasu.

Co ważne, uczniowie ci, pomimo poświęcenia tyle czasu treningom, nie zapominają o nauce, w której osiągają bardzo dobre wyniki.

Gimnazjum przoduje w sporcie i nauce

Prowadzone przez Powiat Ostrowiecki gimnazjum, osiąga świetne wyniki.

– Bardzo dobre wyniki dydaktyczne, sportowe czy z tegorocznych matur są świadectwem wysokiego poziomu kształcenia w szkołach podlegających pod Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim – powiedział Zygmunt Kochański, dyrektor ostrowieckiego ZSOMS.

Całe spotkanie odbyło się w doskonałej atmosferze wzajemnej sympatii i życzliwości. Każdy z uczestników spotkania otrzymał dyplom, który jest dowodem uznania starosty dla młodzieży za wkład w sportowe życie Powiatu Ostrowieckiego oraz reprezentowanie go na arenach całej Polski. Młodzi pływacy zgodnie przyznali, że uznanie ze strony Pana Starosty to dla nich ogromna mobilizacja do dalszych, wytężonych treningów i dążenia do kolejnych sukcesów.