Młodzi matematycy z „Chreptowicza” odebrali nagrody w Pałacyku Zielińskich

Już od pięciu lat, odkąd organizowany jest Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, czołowe miejsca przypadają  uczniom z  Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza. W tegorocznej  rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego młodzież z „Chreptowicza” znów spisała się wyśmienicie. W finale Matematycznego Maratonu znalazła się grupa aż 11 osób z klasy 3b i 3d.

Uczniowie pani Anny Kiljańskiej i pani Doroty Drzazgi byli jedynymi licealistami z Ostrowca, którzy 6 stycznia odbierali gratulacje i nagrody podczas gali w Pałacyku Zielińskich w Kielcach. Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, organizowany przez metodyków z  kieleckiego kuratorium przy współpracy Politechniki Świętokrzyskiej, skierowany jest do najzdolniejszych uczniów zdobywających wiedzę z matematyki w zakresie rozszerzonym. Wysokie noty uczniów są potwierdzeniem ich ogromnej wiedzy matematycznej i świetnego przygotowania do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Corocznie rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach (A, B, C) zależnych od wyników gimnazjalnych z matematyki. Po eliminacjach przeprowadzonych wśród wszystkich uczniów klas maturalnych do finału Maratonu odbywającego się w Kielcach zaproszeni zostają najlepsi z najlepszych. W tym roku do grona najlepszych młodych matematyków w województwie świętokrzyskim dostała się  grupa aż 11 matematyków z „Chreptowicza”. Kacper Skwarliński w najtrudniejszej kategorii A zdobył drugie miejsce, Krzysztof Pożoga w tej kategorii zajął trzecie miejsce, Kacper Maj otrzymał w kategorii A wyróżnienie, Weronika Forc uzyskała w kategorii B drugie miejsce, Maciej Nowakowski  uplasował się na trzecim miejscu kategorii C. Pozostali finaliści to: Mateusz i Sitarski, Oliwia Jelonek, Małgorzata Garbacka, Weronika Wodyńska i Magdalena Gębora.

 Wiedza potrzebna do sukcesu na egzaminie maturalnym z matematyki musi być zdobywana systematycznie i rytmicznie utrwalana, szczególnie w klasie trzeciej – mówi Anna Kiljańska, nauczyciel matematyki w LO nr II. – Kroki prowadzące do celu realizowane w ramach zajęć szkolnych uczniowie naszej szkoły wzbogacają udziałem w licznych konkursach i olimpiadach. Jesteśmy przekonani, że ten kolejny sprawdzian w Maratonie pomógł maturzystom we właściwej ocenie merytorycznej wiedzy z matematyki i w wypracowaniu personalnej techniki przezwyciężania stresu egzaminacyjnego.