Młodzi matematycy „Chreptowicza” z najwyższymi notami

Najwięcej matematycznych sukcesów mają na swoim koncie uczniowie LO nr II im. Joachima Chreptowicza. W wielu olimpiadach i konkursach przedmiotowych odnieśli takie sukcesy, jakimi nie mogą pochwalić się inne szkoły z ostrowieckiego powiatu, a nawet i w całym kraju.

  1. miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „FERMAT” w kategorii klas drugich zajął Krzysztof Pożoga z klasy 2b, zaś klasowy kolega laureata Kacper Maj 3.miejsce w kraju (wychowankowie Anny Kiljańskiej), zaś  wyróżnienia otrzymali: Patryk Safer i Dagmara Mazur (z klasy 2b) i Kacper Skwarliński z klasy 2d.
  2. miejsce w Polsce w Konkursie Matematycznym „SZUMIT” (Szukamy Mistrzów) w kategorii klas drugich zajął Kacper Maj z klasy 2b. Podopieczny Anny Kiljańskiej okazał się prawdziwym mistrzem tego niełatwego  konkursu.

Tytuł finalisty  10. Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH uzyskał podopieczny Doroty Drzazgi, Norbert Wójcik z klasy 3b, który jako jedyny uczeń z Ostrowca, po eliminacjach w Pińczowie przystąpił do finału odbywającego się w krakowskiej uczelni wyższej.

W Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym organizowanym pod patronatem Politechniki Świętokrzyskiej laureatem trzeciego miejsca w kategorii A (najtrudniejszej) został uczeń Doroty Drzazgi Tymoteusz Spychaj z klasy 3b.

Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik” Matematyczny również został Tymoteusz Spychaj, a wyróżniające wyniki bardzo dobre i dobre osiągnęli: Emil Czaja, Patryk Duda, Krzysztof Łapan, Adrian Borecki, Michał Zieleń, Aleksandra Wieczerzak, Kacper Skwarliński (wszyscy podopieczni Doroty Drzazgi) oraz Kacper Maj i Krzysztof Pożoga (podopieczni Anny Kiljańskiej).

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR otrzymali: Paweł Dymara z klasy 1b, Krzysztof Pożoga z klasy 2b, Kacper Skwarliński z klasy 2d i uczniowie z klasy 3b: Tymoteusz Spychaj, Krzysztof Łapan, Michał Pastuszka.

W Ogólnopolskim Konkursie „MAT” Matematyczny po najwyższe lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych też sięgnęli uczniowie „Chreptowicza”: Maciej Gajda z kl. 1b, Krzysztof Pożoga z kl. 2b, Kacper Skwarliński z kl. 2d oraz uczniowie klasy 3b: Krzysztof Łapan, Norbert Wójcik, Marlena Wolska i Bartłomiej Olech.

Wszystkie powyższe wyniki sprawiają ogromną satysfakcję zarówno zwycięzcom, jak i ich nauczycielkom, które czują radość, że  matematyka jest dla uczniów nie tylko przedmiotem pozwalającym rozwijać zdolności, ale i zabawą, która daje dużo przyjemności.

Uczniowie klas z rozszerzoną matematyką przystępują do niemal wszystkich konkursów z przysłowiowego marszu, ponieważ wystarczająca na co dzień ilość godzin przedmiotu i oferowane zajęcia dodatkowe, pozwalają wziąć udział w matematycznych eliminacjach i uzyskać tak imponujące efekty.

Uczniowie z ostrowieckiego „Chreptusa”, którzy bardzo licznie zdobywają tak wysokie noty, zawsze plasują LO nr II wśród najlepszych szkół w Polsce.