Mistrzynie Rachunkowości z Ekonomika

Na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu odbył się VII Radomski Międzyszkolny Konkurs Rachunkowości dla uczniów szkół średnich. Patronat honorowy nad konkursem objęło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Radomiu oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Radomiu. W konkursie wzięło udział 39 osób z 8 szkół średnich z województwa łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentowały uczennice klas w zawodzie technik ekonomista, z klasy IV a: Wiktoria Krawczykowska i Klaudia Kwapisz, z klasy III a: Sylwia Kamińska i Patrycja Szymańska.

Uczestnicy zmagali się z testem i rozwiązywali szczegółowe zadania praktyczne z zakresu rzeczowych aktywów trwałych w prawie bilansowym, wyceną bieżącą i bilansową, ulepszeniem środków trwałych, leasingiem operacyjnym i finansowym, polityką rachunkowości w zakresie środków trwałych. Rywalizacja była zacięta, a poziom przygotowania uczestników wysoki.

Sylwia Kamińska nie miała sobie równych, najlepiej rozwiązała test i zadania praktyczne zajmując I miejsce, a Wiktoria Krawczykowska V miejsce. Drużyna w składzie Patrycja, Sylwia, Wiktoria i Klaudia, uzyskała najlepsze wyniki i zwyciężyła w kategorii zespołowej zajmując również I miejsce.
Tym samym „Ekonomik” czwarty raz z rzędu zwyciężył kolejną edycję radomskiego konkursu. Mistrzyniom rachunkowości serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.