Mistrzynie Rachunkowości z Ekonomika po raz piąty wygrały Międzyszkolny Konkurs Rachunkowości w Radomiu

W dniu 10 kwietnia 2019 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu odbył się VIII Radomski Międzyszkolny Konkurs Rachunkowości dla uczniów szkół średnich. Konkurs został zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości FAKTURA, działające pod kierunkiem Pani dr Barbary Fiedoruk. Patronat honorowy nad konkursem objęło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Radomiu oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Radomiu. W konkursie wzięło udział 32 osoby z 7 szkół średnich  z województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klas w zawodzie technik ekonomista, z klasy IV a: Sylwia Kamińska i Iwona Kaczmarczyk, z klasy III a: Estera Cudzik.

Uczestnicy zmagali się z testem i rozwiązywali zadania praktyczne. Tematyka tegorocznej edycji konkursu obejmowała bardzo szczegółowe zagadnienia z zakresu  inwentaryzacji: terminy, częstotliwość i metody inwentaryzacji, rodzaje inwentaryzacji, zasady prawidłowego przeprowadzenia inwentaryzacji, pojęcie, rodzaje i przyczyny różnic inwentaryzacyjnych, ewidencja i rozliczanie różnic inwentaryzacyjnych, dokumentacja inwentaryzacji.

Rywalizacja była zacięta, a poziom przygotowania uczestników wysoki.

Sylwia Kamińska nie miała sobie równych, najlepiej rozwiązała test i zadania zajmując I miejsce, a Estera Cudzik III miejsce.

Nasza wspaniała drużyna w składzie Sylwia Kamińska, Estera Cudziki Iwona Kaczmarczyk, uzyskała najlepsze wyniki i zwyciężyła również w kategorii drużynowej zajmując I miejsce.

Tym samym „Ekonomik” piąty raz z rzędu zwyciężył kolejną edycję radomskiego konkursu.

Mistrzyniom rachunkowości serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.