Mistrzynie Rachunkowości z „Ekonomika” najlepsze w Radomiu

5 kwietnia 2017 r., na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbył się VI Radomski Międzyszkolny Konkurs Rachunkowości dla uczniów szkół średnich, organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości FAKTURA.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Radomiu oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Radomiu.

W konkursie udział wzięło 46 uczniów z 5 szkół średnich z województwa mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Ostrowiecki Zespół Szkół nr 1 w konkursie reprezentowały uczennice klasy IV a w zawodzie technik ekonomista: Klaudia Chamera i Olga Jedlikowska.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i zadania praktyczne z rachunkowości finansowej. Tematyka konkursu obejmowała: wycenę bieżącą i bilansową, sprawozdania finansowe, metody wyceny i ewidencję księgową rzeczowych aktywów obrotowych, inwentaryzację i rozliczanie różnic inwentaryzacyjnych.

Jak podkreślali organizatorzy, rywalizacja była zacięta, a poziom przygotowania uczestników bardzo wysoki.

Najlepiej z rozwiązaniem testu i zadań praktycznych poradziła sobie i zwyciężyła tegoroczną edycję konkursu Klaudia Chamera, zajmując I miejsce, zaś Olga Jedlikowska III miejsce.

Nasza konkursowa drużyna: Klaudia i Olga nie miała sobie równych i zwyciężyła również w kategorii zespołowej, zajmując I miejsce.

Tym samym „Ekonomik” trzeci raz z rzędu wygrał edycję radomskiego konkursu w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej.

Uczennice zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi, a szkoła roczną prenumeratą czasopisma „Rachunkowość”.

– W konkursie brałam udział po raz drugi. Poziom trudności był porównywalny z rokiem ubiegłym, zmieniła się tematyka konkursu. Rozwiązanie zadań praktycznych z wyceny i ewidencji rzeczowych aktywów obrotowych, jak i inwentaryzacji nie sprawiło mi problemów – mówi Klaudia, laureatka I miejsca indywidualnie i I miejsca w kategorii zespołowej.

– Z zadaniami praktycznymi również uporałam się szybko. Obawiałam się szczegółowych pytań testowych z Ustawy o rachunkowości, gdyż wiadomo, że z rachunkowością należy być na bieżąco. Ostatecznie wszystko poszło dobrze – mówi Olga, która zajęła III miejsce indywidualnie i I miejsce w kategorii zespołowej:

Podopiecznym pani Grażyny Sowy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.