Mieszkańcy dziękują za remont drogi

Pani Zofia Mazur, mieszkanka Grocholic podziękowała staroście Zbigniewowi Dudzie za wykonanie przez Powiat Ostrowiecki remontu drogi w tej miejscowości.  

Na remont mieszkańcy czekali ponad dziesięć lat. Koszt wyniósł 70 tysięcy złotych, z czego połowa – 35 tysięcy złotych pochodziła z gminy Bodzechów, a 37 tysięcy złotych z budżetu Powiatu.

– Droga była kiedyś kamienna, wyłożona szlaką, pełna wybojów, ciężko było chodzić i jeździć po niej. Wiele lat czekaliśmy na jej remont. Teraz w końcu się to udało – mówi pani Zofia. –  Kiedyś musieliśmy jeździć samochodami przez ulicę Opatowską, co wydłużało drogę o 17 kilometrów. Teraz nie musimy już tego robić i znacząco skrócił się czas jazdy, dlatego wszyscy mieszkańcy bardzo dziękują Panu Staroście za ten remont.

W 2014 roku wyremontowano w tym miejscu tylko odcinek drogi o długości 1680 metrów. Pozostało 235 metrów, które wyremontowano w październiku tego roku.

– To bardzo przyjemne chwile, kiedy mieszkańcy dziękują nam za naszą pracę – mówi starosta Zbigniew Duda. – Dla takich chwil warto służyć społeczeństwu, ponieważ pokazują one, że mieszkańcy są zadowoleni z naszych działań i doceniają je. Widzą, że dzięki naszym decyzjom i działaniom poprawiają się ich warunki życia, infrastruktura drogowa – dodał starosta ostrowiecki.

dsc_7462dsc_7467 dsc_7468 dsc_7473