Międzynarodowy sukces uczniów „Broniewskiego”

Siedmioro francuskojęzycznych uczniów Liceum im. Wł. Broniewskiego zostało laureatami Miedzynarodowego Konkursu „Naucz nas praw człowieka, by lepiej razem żyć”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Regards d`Enfants” – organizację działającą na rzecz propagowania praw człowieka i mającą swoją siedzibę w Strasburgu.

Temat konkursu został przez uczniów ujęty na trzy różne sposoby: Ola Wojtan z klasy IIIC napisała opowiadanie w języku francuskim, Klaudia Kłonica, Karolina Kwiecień i Weronika Mazurek z klasy IIA przeprowadziły i przetłumaczyły na francuski wywiad z p. Agatą Chudzicką, a Agata Płatek (IIC), Ksenia Szczygieł (IIA) i Daniel Gołyski (IA) wykonali prace plastyczne. Opiekunami młodzieży byli p. Alicja Samot i p. Szymon Pająk.

Pani Brigitte KAHN – Przewodnicząca Stowarzyszenia Regards d`Enfants wystosowała do uczniów i opiekunów list gratulacyjny, w którym pisze: „Jury było pod wrażeniem prac młodzieży, nadesłanych na konkurs „Naucz nas praw człowieka, by lepiej razem żyć” i zawartego w nich przesłania, i z ogromną radością pragniemy poinformować, że  Wasi uczniowie uzyskali tytuł laureatów tego konkursu. Czekamy na Państwa, chcąc Was ugościć wraz z uczniami dnia 24 maja 2016 o godzinie 13.00 w Krajowej Szkole Administracji, ul. Sainte-Marguerite 1 67080 Strasbourg, na ceremonii podsumowania konkursu i wręczenia dyplomów  Ambasadorów Praw Człowieka.

Uczniowie wraz z opiekunami są więc zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród do Strasburga.  Gratulacje!