Międzynarodowy sukces Oli Jaśkiewicz z LO „Broniewskiego”

Aleksandra Jaśkiewicz z klasy 2A Liceum Broniewskiego  została laureatką francuskojęzycznego Międzynarodowego Konkursu „Świętujmy wspólnie prawa człowieka”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Regards d`Enfants” – organizację, mającą swoją siedzibę w Strasburgu i działającą na rzecz propagowania praw człowieka, oraz Ecole Nationale d`Administration (Krajową Szkołę Administracji), tzw. francuską kuźnię kadr kierowniczych świata polityki i biznesu.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie i studenci z Francji, Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Ola napisała po francusku opowiadanie „La flamme du changement peut s`allumer en chacun de nous” („Płomień zmiany może zapłonąć w każdym z nas”), dzięki któremu zdobyła drugie miejsce w kategorii Uczestnicy Indywidualni (pierwsze miejsce zajął student z Francji).

Opiekunem Oli była nauczycielka języka francuskiego p. Alicja Samot.

W nagrodę uczennica „Broniewskiego” została zaproszona na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów Ambasadorów Praw Człowieka, które odbędzie się w Krajowej Szkole Administracji w Strasburgu dnia 1 czerwca 2018 r.