Michał Choina z CKZiU mistrzem II Wojewódzkiego Szkolnego Turnieju Szachowego

II Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach odbył się w dniach 22-23 października w Centrum Kongresowym Targi Kielce. Podczas zawodów obowiązywał system szwajcarski, w którym występuje kojarzenie komputerowe. W turnieju wzięło udział 399 młodych szachistów. Rywalizowali oni w trzech grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe.

Michał Choina – uczeń klasy IV technik pojazdów samochodowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. zajął I miejsce w kategorii chłopcy szkoły ponadpodstawowe. W jego kategorii rywalizowało ze sobą 46 zawodników. Mistrz II Wojewódzkiego Szkolnego Turnieju Szachowego rozegrał 7 zwycięskich rund.

Michał jest jednym z najlepszych zawodników Stowarzyszenia Szachowego „Hetman” w Ostrowcu Świętokrzyskim. To czterokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski, Mistrz Europy w szachach szybkich w kategorii do 1600 ELO, 11-krotny złoty medalista Mistrzostw Województwa Juniorów, zwycięzca wielu turniejów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Od trzech lat  z sukcesem reprezentuje szkołę podczas rozgrywanego w naszej placówce Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego – tak o pasji Michała, jaką są szachy, mówi dyrektor CKZiU – Marcin Sitarz.