MATURZYŚCI NA START!

Już zaczęło się maturalne odliczanie. 4 maja uczniowie szkół średnich przystąpią do egzaminu dojrzałości. W ośmiu szkołach średnich powiatu ostrowieckiego łącznie do matury przystąpi 875 uczniów, w tym 688 tegorocznych maturzystów oraz 187 absolwentów z ubiegłych lat.

W ubiegłym tygodniu Starosta Ostrowiecki, Marzena Dębniak oraz Mariusz Łata, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, odwiedzili wybrane placówki, aby sprawdzić ich przygotowanie do egzaminu dojrzałości, które podobnie jak  w roku ubiegłym odbędą się przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Wszystkie placówki powiatowe są dobrze i właściwie przygotowane do przeprowadzenia egzaminów dojrzałości. We wszystkich szkołach zostały uwzględnione procedury dotyczące zasad sanitarnych wynikających z sytuacji epidemiologicznej. Po raz drugi maturzyści przystępują do egzaminów w wyjątkowych warunkach pandemii. Nauka zdalna nie sprzyja motywacji, więc jest to trudna sytuacja dla młodych ludzi. Życzę powodzenia wszystkim maturzystom i mocno trzymam kciuki -mówiła Starosta M. Dębniak podczas wizyty.

Choć nauka zdalna niesie za sobą pewne ograniczenia, uczniowie są dobrej myśli. Dla nich to sprawdzian nie tylko wiedzy, ale też dobrej organizacji i  umiejętności radzenia sobie w nowych warunkach. Jak zapewniają dyrektorzy szkół, kadry nauczycielskie robiły wszystko, aby uczniowie byli jak najlepiej przygotowani do egzaminów.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia!