Maszerowali z niebieskimi balonami

7 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Organizatorami byli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ulicy Gulińskiego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami „Niebieski Jeżyk”. Patronat nad wydarzeniem objął starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

Na scenie ostrowieckiego kina „Etiuda” wspaniały i wzruszający program artystyczny zaprezentowali uczniowie i nauczyciele z klas dla dzieci z autyzmem. Wykonano efektowny taniec z szarfami i zabawę z chustą. Uroczystość uświetniły „Perły” Ryszarda Góry oraz uczniowie Szkoły Tańca „Progres” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

DSC_0991   DSC_1002

O autyzmie trzeba mówić

Symbolem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest kolor niebieski. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem uczestnicy ostrowieckich uroczystości wzięli udział w „Niebieskim Marszu”, który przeszedł Aleją 3-go Maja do ostrowieckiego Rynku. Wypuszczeniem w górę stu niebieskich balonów z dołączonymi marzeniami dzieci i ich rodziców zakończono obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Starostę Zbigniewa Dudę reprezentował Przemysław Cielecki, członek Zarządu Powiatu. W uroczystościach wzięli także udział m. in. poseł Andrzej Kryj, wiceprzewodniczący sejmiku Grigor Szaginian, wójtowie i burmistrzowie, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Bilski, radni powiatowi.

DSC_1010  DSC07215

DSC_1022-001   DSC_1026-001

DSC_1029