Maszerowali w obronie życia i rodziny

„Każde życie jest bezcenne” – pod takim hasłem 15 maja ruszył Ostrowiecki Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Po eucharystii kilkuset ostrowczan przeszło ulicami miasta, aby zamanifestować swoje przywiązanie do takich wartości jak rodzina, małżeństwo i życie.

Marsz dla Życia i Rodziny to ogólnopolska inicjatywa, do której w tym roku ponownie przyłączył się Ostrowiec Świętokrzyski. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął, podobnie jak w roku ubiegłym, Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki. Marsz w Obronie Życia i Rodziny odbył się w sumie w 140 miastach w Polsce. W ostrowieckich uroczystościach wzięli udział m. in. Poseł na Sejm RP, Andrzej Kryj, reprezentujący starostę ostrowieckiego członek Zarządu Jarosław Piotr Kopański, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Bilski, radny powiatowy Jarosław Czarnecki.

Marsz dla Życia i Rodziny w Ostrowcu Świętokrzyskim nabiera tempa. W tym roku po raz drugi udało się powołać Komitet Organizacyjny Marszu. Ponadto, w wydarzenie zaangażowało się wiele szkół, w tym katolickie oraz instytucje i wspólnoty.

– Maszerujemy po to, aby zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na znaczenie rodzin dla społeczeństwa. Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość, a także wzrost gospodarczy – mówią organizatorzy.
Marsz rozpoczął się mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody. Potem uczestnicy ruszyli ulicami: Polną, Chrzanowskiego, aleją Jana Pawła II i ulicą Iłżecką na Rynek, gdzie odbyły się występy artystyczne w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszego powiatu.

Inicjatywie w tym roku towarzyszyła akcja pod hasłem” „Pieluszka dla maluszka i staruszka”. Zbiórka pieluszek odbywała się w ostrowieckich kościołach. Zebrane pieluchy zostaną przekazane rodzinom potrzebującym.

DSC_1692 DSC_1714   DSC_1723      DSC_1739           DSC_1760                DSC_1756