Literackie talenty oszlifowane w „Staszicu”!

Uczniowie LO Nr I im. St. Staszica 27 marca podczas Tygodnia Kultury Języka znaleźli się w gronie nagrodzonych w konkursie literackim organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach z Filią w Ostrowcu Św. skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

II miejsce zajął Igor Kuśmierski, III miejsce – Emilia Rysiak wyróżnienie otrzymała Dagmara Pastuszka. Młodzi twórcy napisali prace literackie pod opieką polonistek: Doroty Mączki i Katarzyny Szczerbińskiej.

Tematem konkursu było zaprezentowanie własnego opowiadania pt. „Życie jest wielką podróżą pełną wielu odkryć”. Przedsięwzięcie związane było z ogłoszeniem przez Sejm RP patronów Roku 2017, wśród których znalazł się pisarz i publicysta, pierwszoplanowa postać literatury światowej – Józef Konrad Korzeniowski. Temat pracy literackiej inspirowany był jego życiem i twórczością, a „podróż” w tym przypadku rozumiana była bardzo szeroko – podróż w czasie, przestrzeni lub w głąb siebie.

Organizatorzy konkursu docenili uczniów „Staszica” za oryginalność, dojrzałość, wartości językowe i artystyczne oraz wrażliwość i wyobraźnię, czego efektem były atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Udział w konkursie był dla nas możliwością sprawdzenia się w roli pisarzy. Bardzo cieszymy się z tego sukcesu, tym bardziej, że wzięło w nim udział wielu uczestników z innych ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się zajść tak wysoko. Nauka w klasie humanistycznej naprawdę pozwala rozwijać swoje pasje! – mówią młodzi autorzy.