Liczą się pierwsze minuty

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim od kilku lat umożliwia mieszkańcom powiatu udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem prowadzonych działań jest podniesienie poziomu wiedzy oraz nauka umiejętności szybkiego i skutecznego reagowania w sytuacjach zagrażających życiu.

Decyzją Zarządu Powiatu Ostrowieckiego 13 i 14 grudnia br. w ostrowieckim starostwie zorganizowane zostało szkolenie skierowane do grona pedagogicznego szkół ponadgimnazjalnych. Dwie grupy liczące po 25 osób pod okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego przeszło kurs składający się z dwóch godzin wykładów oraz czterech godzin warsztatów.

Liczą się pierwsze minuty

Każdy człowiek może stać się uczestnikiem lub świadkiem zdarzenia, w wyniku którego zagrożone jest życie ludzkie i niezbędne jest podjęcie w jak najszybszym czasie czynności ratunkowych. Brak odpowiedniej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy często decyduje, że ktoś niepotrzebnie ginie na ulicy czy w domu.

– Szkolenia z zakresu udzielenia pierwszej pomocy ostrowieckie starostwo organizuje regularnie od kilku lat. Dzięki tego typu działaniom dbamy o to, aby mieszkańcy naszego powiatu przełamali lęk przed udzielaniem pierwszej pomocy – mówi starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

dsc_7779 dsc_7780 dsc_7781 dsc_7782 dsc_7783 pierwsza-pomoc-001 pierwsza-pomoc-002 pierwsza-pomoc-003