Liceum „Staszica” po raz kolejny gości Wolontariuszy z Europy…

W miesiącu lutym br. wolontariusze z Ukrainy, Armenii, Włoch i Turcji dwukrotnie gościli w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim realizując warsztaty w języku angielskim w ramach europejskiego programu „Przystanek Młodych”. Dyrektor szkoły, pan Dariusz Kaszuba witając gości zwrócił uwagę na szczególną szansę, jaką jest możliwość bezpośredniego kontaktu z obcokrajowcami i gorąco zachęcił młodzież do aktywnego udziału w tych spotkaniach.

Młodzież klas pierwszych i drugich o profilu językowym obejrzała prezentację o krajach europejskich oraz miała możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim wymieniając jednocześnie doświadczenia kulturowe. Była to wspaniała okazja do nabrania inspiracji i zwiększenia świadomości młodych ludzi w zakresie interesujących ich tematów, m. in. działalności wolontariatu, realizowanych założeń, itp. Uczniowie naszego liceum z kolei opowiadali o ciekawych regionach naszego kraju, osobliwościach miasta i okolic oraz o swoich planach na przyszłość…

„Jesteśmy przekonani, iż tego typu działania aktywizują młodych ludzi, promują postawę aktywności międzynarodowej oraz zwiększają motywację do doskonalenia praktycznej znajomości języka angielskiego jako narzędzia komunikacji we współczesnym świecie” – mówią nauczyciele języka angielskiego:  p. Wiesława Grudzień i p. Dorota Waliszczak , na których zaproszenie przybyli wolontariusze.

Kolejne wizyty Europejskich Gości w szkole w planach…

Wiesława Grudzień