Laureat Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej jest w „Chreptowiczu”

Mateusz Nowak- Gąsowski – uczeń LO nr II im. J. Cherptowicza (z klasy 3b matematyczno-fizycznej, podopieczny p. Doroty Drzazgi) jako jedyny uczeń z ostrowieckich szkół zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej. Mateusz uzyskując tytuł laureata II stopnia, znalazł się w gronie najlepszych tegorocznych maturzystów w Polsce. Do etapu centralnego zakwalifikowano 120 uczniów z całego kraju, a tylko 20 z nich udało się otrzymać taki tytuł co uczeń z „Chreptowicza”. Nagrodą dla laureatów są dodatkowe punkty przyznawane podczas postępowania rekrutacyjnego Politechniki Krakowskiej na wybrany kierunek studiów w roku akademickim 2016/2017. Mateusz świetnie sobie poradził na etapie centralnym z rozwiązaniem 15 zadań z matematyki.

– Cieszę się, że zadania na poziomie rozszerzonej matematyki nie zaskoczyły mnie czymś, czego bym nie znał ze szkolnych lekcji, i że nie sprawiły mi problemu – mówi Mateusz Nowak-Gąsowski. – Uzyskany przeze mnie wynik daje bardzo dobrą prognozę na egzamin maturalny. Mam nadzieję, że będąc tak przygotowanym, na maturze zdobędę równie wysoki wynik.

Na chwilę obecną Mateusz planuje podjąć studia na Wydziale Inżynierii Lądowej kierunek Budownictwo, ale rozważa,czy wybrać Politechnikę Śląską czy Politechnikę Krakowską, która podczas rekrutacji przyzna mu 50 dodatkowych punktów za uzyskany tytuł laureata. Uczeń LO nr II odebrał Certyfikat „Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” w Sali Senackiej Wydziału Inżynierii Lądowej PK.