Laureaci I Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej

26 marca 2018 roku w  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Jest takie miejsce, jest taki kraj…” pod honorowym patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy.

Należy podkreślić, że była to pierwsza, ale  niezwykle ważna dla szkoły edycja tego wydarzenia, ponieważ odbyła się w roku szczególnym, Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs został przeprowadzony w ramach Tygodnia Kultury Języka Ojczystego.

Podczas występów swój talent recytatorski i wokalny zaprezentowali uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i klas drugich oraz trzecich gimnazjum z terenu Ostrowca i ościennych gmin.

Jury – p. Małgorzata Szurek, p. Anna Frejlich i p. Katarzyna Przednowek – miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Indywidualnie laureatami I Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w kategorii śpiew zostały: Gabriela Papaj, uczennica PG Nr 1 w Ostrowcu Św. – I miejsce, opiekun
p. Irmina Rycąbel, Krystyna Klepacz, uczennica PG w Szewnie – II miejsce, opiekun
p. Aleksandra Kowalska, Patrycja Dziwanowska i Julia Miernikiewicz, uczennice PG
w Ćmielowie – III miejsce , opiekun p. Aneta Szczygieł. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gołdyn, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun p. Alina Bernat.

W kategorii recytacja I miejsce zajęła Patrycja Bis, uczennica PSP w Waśniowie – opiekun
p. Maria Kurek, II miejsce – Klaudia Gołasa, uczennica  PSP w Chmielowie, opiekun
p. Małgorzata Klepacz, III miejsce – Oliwia Piątek, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun
p. Maria Kurek. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Jędyka, uczennica ZSP w Szewnie, opiekun p. Renata Kwiatkowska.

Zespołowo Puchary Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. jury przyznało za miejsce I Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie, za miejsce II Publicznemu  Gimnazjum w Ćmielowie i za miejsce III Publicznemu Gimnazjum w Szewnie.

Organizatorzy – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli Samochodówka – serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają za rok klasy na II Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Jest takie miejsce, jest taki kraj…”..