Laptopy trafiły do szkół

47 laptopów zakupionych przez Powiat Ostrowiecki w ramach akcji #ZdalnaSzkoła trafiło do placówek oświatowych.. Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak oraz naczelnik Mariusz Łata dokonali oficjalnego przekazania sprzętu na spotkaniu z dyrektorami szkół w Starostwie Powiatowym. Warto wspomnieć, że samorząd powiatowy uzyskał maksymalne dofinansowanie o jakie mógł się ubiegać, czyli 100 tys. zł. Program jest realizowany z funduszy europejskich.

W ramach tego projektu zabezpieczamy szczególnie tych uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do lekcji przeprowadzanych w sposób zdalny, elektroniczny. Pozyskaliśmy maksymalne dofinansowanie, a dzięki sprawnemu przetargowi kupiliśmy 47 komputerów– wyjaśniła Starosta Marzena Dębniak

Program jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze całego kraju stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Zakupione laptopy trafią do szkół powiatowych- liceów, zespołów szkół, szkół specjalnych oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, skąd uczniowie będą mogli je wypożyczyćpowiedział Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych.