Kwalifikacja wojskowa trwa

Wicestarosta Andrzej Jabłoński wraz z szefem WKU Sandomierz ppłk Arturem Gołębiowskim otworzyli oficjalnie kwalifikację wojskową w Ostrowcu Św. Obowiązek stawienia się dotyczy mężczyzn urodzonych w 2000 r. oraz mężczyzn urodzonych w latach 1995-1999, którzy nie posiadają kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Z terenu powiatu ostrowieckiego w kwalifikacji udział weźmie w sumie około 700 osób.

– Dziś stajecie na komisji, która określi waszą przydatność w zakresie obronności kraju. Spełniacie swój obowiązek względem kraju. Mam nadzieję, że wielu z was swoją przyszłość zwiąże z Wojskiem Polskim, w ramach służby zawodowej lub Wojskach Obrony Terytorialnej- powiedział wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Warto podkreślić, że kwalifikacji podlegają również kobiety urodzone w latach 1995-2000, które posiadają umiejętności, wykształcenie przydatne do służby. Wojsko jest również otwarte na wszystkie panie, które chcą zostać ochotniczkami. Zainteresowanie wojskiem prze płeć piękną rośnie z roku na rok. Na to zjawisko zwracał uwagę szef WKU Sandomierz Artur Gołębiowski- To cieszy, że coraz więcej kobiet wiąże swoją przyszłość i karierę z wojskiem.