Konkurs polonistyczny dla gimnazjalistów

Tradycją LO Nr I  im. St. Staszica jest organizowanie już od ośmiu lat konkursu polonistycznego dla uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu ostrowieckiego pt. „Język odbiciem Twojej Kultury”. 20 marca 2018 r. odbyła się IX jego edycja pod honorowym patronatem Zbigniewa Dudy – Starosty Ostrowieckiego.

Konkurs przygotowały panie polonistki Dorota Mączka i Katarzyna Szczerbińska, a jego celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na kulturę języka polskiego i przyczynienie się do zrozumienia przez nią bezpośredniego związku między kondycją języka, a kształceniem osobowości młodego człowieka.

W murach LO Nr I gościliśmy 25 gimnazjalistów  z takich szkół, jak: Publiczne Gimnazjum nr I, Publiczne Gimnazjum nr 4,  Gimnazjum w Sadowiu, Publiczne Gimnazjum w Szewnie oraz  Szkoła z Pasją.

Przybyłą do nas młodzież przywitał Dyrektor Dariusz Kaszuba, który podkreślił, jak ważną rolę pełni świadome i umiejętne posługiwanie się językiem ojczystym oraz życzył uczestnikom powodzenia w zmaganiach z językowymi zawiłościami. Gimnazjaliści mieli możliwość sprawdzenia posiadanej wiedzy i sprawności z zakresu kultury języka, poprawności językowej, frazeologii i etykiety językowej.

Mistrzami konkursu polonistycznego okazali się  uczniowie: Kamila Dąbrowska (I miejsce), Natalia Lewicka (II miejsce) i Martyna Kędra (III miejsce).

Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody podczas Dnia Otwartego Szkoły. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom organizatorki konkursu bardzo serdecznie dziękują i życzą dalszych fascynacji polonistycznych.

Dorota Mączka