Komunikat Sanepidu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim uprzejmie informuje, iż zmianie uległ numer do kontaktu z Powiatową Stacją – Sanitarno Epidemiologiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim i wszelkie sprawy związane z COVID-19 należy załatwiać za pośrednictwem całodobowej infolinii pod numerem +48 22 25 00 115 lub online poprzez formularz na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne

W  razie   dodatniego   wyniku   testu   na   koronawirusa,   bądź   bliskiego   kontaktu z osobą zakażoną SARS-CoV-2 istnieje możliwość zgłoszenia siebie lub swoich domowników, którzy powinni być objęci kwarantanną we własnym zakresie poprzez wypełnienie ww. formularza „Kwarantanna – zgłoszenie przez formularz online”.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje o nowym numerze +48 22 25 71 145, który automatycznie powiadamia o nałożeniu kwarantanny i możliwości pobrania zaświadczenia.

W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiony został system automatycznego  powiadomienia  o   nałożeniu   kwarantanny,   komunikat   nadawany   jest  z numeru +48 22 25 71 145 i usłyszą go osoby, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. Uwaga! Nieodebranie telefonu nie zwalnia z odbycia kwarantanny.

Wszelkie informacje i aktualizacje przepisów prawnych dostępne są na stronie internetowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej https://www.gov.pl/web/koronawirus. Na stronie w odpowiednich zakładkach uzyskamy odpowiedź na najczęściej zadawane pytania: Jak się  zachować  kiedy  mam  objawy  COVID-19?  Co  zrobić  jak  dowiedziałem/am  się  o dodatnim wyniku? oraz informacje: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kwarantannie, Koronawirus: informacje i zalecenia, Gdzie zrobić test?, Aktualne zasady i ograniczenia, Pytania i odpowiedzi.