Kolorowo i świątecznie w starostwie

Po raz kolejny przedświąteczna atmosfera zawitała do w budynku ostrowieckiego Starostwa Powiatowego, gdzie odbył się bożonarodzeniowy kiermasz. Były choinki, renifery, bombki, bałwanki, stroiki, piękne i niepowtarzalne kartki świąteczne.

– Kiermasze organizowane w starostwie to już tradycja, nie mogło więc go zabraknąć i tym razem. – powiedział Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki. – Cieszy się on dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony mieszkańców, jak i samych wystawców. W tym roku po raz pierwszy dołączyły do nas Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Swoje małe dzieła sztuki zaprezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Rzeczki oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Focha, pensjonariusze z dwóch ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej, a także, wspomniane, panie z sekcji sztuki użytecznej UTW.

– Świąteczne ozdoby wykonujemy już od początku listopada. Niektóre z nich są bardzo pracochłonne – mówią uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. – Staramy się, żeby nasze ozdoby były co roku inne.

Na stoiskach, oprócz m. in. choinek z makaronu, papieru czy szyszek, podziwiać można było także drewniane aniołki, renifery, bałwanki, barwne stroiki, bombki czy niepowtarzalne kartki świąteczne.

Środki ze sprzedaży ozdób przeznaczone zostaną na zakup materiałów do wykonania kolejnych pięknych rzeczy. Najbliższą okazją do zakupu czegoś oryginalnego, choć już nie pod choinkę, będzie kiermasz wielkanocny.