Kolejne wsparcie finansowe dla szpitala

Kierownictwo Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. zwróciło się do Ministerstwa Sprawiedliwości o przekazanie dotacji na zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla personelu. Wniosek ostrowieckiej lecznicy został rozpatrzony pozytywnie i do placówki popłynie kolejny strumień pieniędzy- tym razem ok. 100 tys zł. Środki zostały przyznane w ramach Funduszu Sprawiedliwości. ZOZ wyodrębnił specjalny rachunek bankowy, na który trafią fundusze po 14 dniach od podpisania stosownej umowy.

  • Cieszę się, że dyrekcja szpitala intensywnie poszukuje dodatkowych funduszy zewnętrznych, które można wykorzystać na przygotowanie się do walki z epidemią. Tym razem blisko 100 tys zł. zostanie przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych materiałów ochronnych dla personelu- wyjaśniła Starosta Marzena Dębniak.

W ramach tego tej dotacji placówka zakupi kombinezony ochronne (300 szt.), wysokie ochraniacze na buty (300 szt.), fartuchy pełnobarierowe (1000 szt.), przyłbice (100 szt.) oraz płyny do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.