Klub Olimpiad Specjalnych “SZANSA” na Świętokrzyskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych – Końskie 2019.

11 maja 2019 roku Klub Olimpiad Specjalnych “SZANSA” wziął udział w Świętokrzyskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych – Końskie 2019.

To były kolejne zawody, dzięki którym zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną mogli pokazać swoje umiejętności. Do Końskich pojechało sześciu zawodników “SZANSY”, którzy mieli do pokonania 15 metrów z asystą, 15 metrów ze sprzętem, 25 i 50 metrów stylem dowolnym oraz sztafetę 4×25 metrów.

Oczywiście jak zawsze w Olimpiadach Specjalnych odbyły się preeliminacje, czyli starty, po których można utworzyć grupy sprawnościowe zbliżone do siebie wynikami. – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych “SZANSA” – Jak zawsze zawodnicy dając z siebie wszystko pokazali, że nawet podczas preeliminacji pływają swoje dystanse na całego i że nie ma żadnych kalkulacji i od razu widać na co ich stać.

Wyniki “SZANSY”:

15 metrów z asystą:

Łukasz Karbowniczek zajął I miejsce

Damian Przygoda zajął I miejsce.

 

15 metrów ze sprzętem

Damian Przygoda zajął I miejsce.

 

25 metrów stylem dowolnym

Adrian Chobot zajął I miejsce
Piotr Datka zajął II miejsce
Łukasz Michalski zajął II miejsce

Paweł Dulęba zajął III miejsce

 

50 metrów stylem dowolonym

Adrian Chobot zajął I miejsce
Piotr Datka zajął II miejsce
Paweł Dulęba zajął III miejsce

Łukasz Michalski zajął IV miejsce

 

Sztafeta SZANSY 4×25 metrów stylem dowolnym podczas Świętokrzyskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Końskich zajęła III miejsce. Sztafeta wystąpiła w składzie: Łukasz Michalski, Paweł Dulęba, Piotr Datka, Adrian Chobot.

Klub Olimpiad Specjalnych “SZANSA” reprezentowali: Adrian Chobot, Piotr Datka, Paweł Dulęba, Łukasz Karbowniczek, Łukasz Michalski, Damian Przygoda oraz trenerzy Tomasz Przybysławski, Przemysław Walczyk, Remigiusz Woźniak.