Kiermasz Tradycji Wielkanocnych łączy gminy powiatu

Już po raz drugi w Niedzielę Palmową odbył się Kiermasz Tradycji Wielkanocnych. W tym roku współorganizatorem obok z Powiatu Ostrowieckiego była Gmina Kunów. Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda i Burmistrz Lech Łodej pełnili honory gospodarzy imprezy.

Kiermasz rozpoczęła inscenizacja z wejścia Jezusa do Jerozolimy w wykonaniu młodzieży z ostrowieckich liceów i kunowskich szkół. Barwny orszak z Rynku przeszedł do kościoła św. Władysława. Odbyła się uroczysta msza święta w pięknej oprawie muzycznej zespołu „Kunowianie”. Gości na Rynku przywitała Strażacka Orkiestra Dęta z Kunowa pod batutą kapelmistrza Jerzego Kłonicy.

P1070910 DSC_0430

– Życzę wesołych świat, spędzonych w gronie rodzinnym, pełnych zadumy i nadziei. By Zmartwychwstały Chrystus napełnił Was energią, radością, nadzieją na przyszłość – życzył licznie przybyłym mieszkańcom powiatu Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki. Do życzeń dołączyli się również senator RP Jarosław Rusiecki oraz burmistrz Lech Łodej.

DSC_0506 DSC_0585

Samorządowcy podtrzymują tradycję

Nie zabrakło wspólnego dzielenia się wielkanocnym jajeczkiem. Częstowali nim gospodarze gmin: burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz, wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski, wójt Bałtowa Andrzej Jabłoński, zastępca wójta gminy Bodzechów Roman Kaczmarski na czele z gospodarzami kiermaszu.

P1070978 P1070989

Z bogatym repertuarem wystąpiły „Perły” Ryszarda Góry. Znane i lubiane utwory rozrywkowe zaśpiewały: Ola Wiączek, Dominika Bugajska, Weronika Zieleń, Noemi Gocel, Ola Kostępska, Marysia Kosiarz, Zuzia Jedlikowska, Ania Filipczak, Małgorzata Sala.

Zwyciężyła palma z Nietuliska Małego

Emocje uczestników i rozterki jurorów towarzyszyły Konkursowi na Najpiękniejszą Palmę Powiatu Ostrowieckiego. W finale konkurowały ze sobą prace wykonane przez: Zespół Ludowy Biesiada z Bałtowa, KGW Jędrzejowice z Bodzechowa, Zespół Śpiewaczy Borianki z Ćmielowa, KGW Nietulisko Małe z Kunowa, KGW Jeżów z Waśnióowa, Grupa Zamek Krzyżtopór z Iwanisk. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Tomasza Kandyby, biorąc pod uwagę tradycyjne walory prac, zastosowanie naturalnych materiałów, pomysł i włożone serce za najpiękniejszą uznała palmę wykonaną przez KGW Nietulisko Małe. Twórcy, zwycięzcy otrzymali czek na 500 złotych, natomiast zwycięzcy gminnych eliminacji czeki na 250 złotych.

P1070940 DSC_0672

Po raz pierwszy licytowano świąteczne kosze

Dużym wydarzeniem była licytacja pięknych i okazałych koszy wielkanocnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ich działalność. Wszystkie świąteczne kosze znalazły swoich nabywców.

DSC_0622 DSC_0728

Czas do późnych godzin popołudniowych umilały zespoły: „Bałtowianie”, „Biesiada”, Koło Gospodyń Wiejskich z Jędrzejowic, „Borianki”, KGW Jeżów, „Kunowianie”, KGW Nietulisko Małe.

DSC_0752 DSC_0611

P1070926 P1070929 P1070932 P1070933