Kardiologia inwazyjna bez zmian

Spółka Carint dalej będzie świadczyła opiekę medyczną w zakresie kardiologii inwazyjnej. To efekt zakończonego konkursu na tego rodzaju świadczenia, jaki ogłosił ostrowiecki szpital.

Konkurs został ogłoszony, bo kończyła się dotychczasowa umowa współpracy. Jej termin upływa z końcem marca.

– Na ogłoszony przez nasz szpital konkurs wpłynęła tylko jedna oferta, złożona właśnie przez spółkę Carint – powiedział Krzysztof Ołownia, członek komisji konkursowej. Po przeanalizowaniu oferty Carintu, uznaliśmy, że dokumentacja spełnia wszystkie wymagania formalne i merytoryczne. Dlatego komisja przyjęła tę ofertę i spółka Carint będzie świadczyła opiekę medyczną w zakresie kardiologii inwazyjnej, czyli będzie podwykonawcą kontraktu na takie zabiegi dla ostrowieckiego szpitala.

K. Ołownia dodał, że dotychczasowa współpraca z Carintem oraz poziom świadczonych przez nich usług zapewnia odpowiedni komfort leczenia.

Umowa, jaką podpisze ostrowiecki szpital z Carintem, będzie obowiązywała jedynie do końca roku. Tak krótki termin wynika ze zmian przepisów dotyczących finansowania szpitali, jakie mają się zmienić od nowego roku. Spółka Carint współpracuje z ostrowieckim szpitalem od 9 lat.