Kacper Maj z „Chreptowicza” polskim mistrzem matematyki

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Szumit” (Szukamy Mistrzów) zakończył się dla Kacpra Maja, ucznia LO nr II im. Joachima Chreptowicza, ogromnym sukcesem. W kategorii klas drugich zajął 1. miejsce w Polsce.
– Wynik konkursu okazał się dla mnie zaskoczeniem, bo poziom zadań był bardzo wysoki – mówi Kacper. – Stopień trudności konkursu sprawił, że rozwiązując zadania, musiałem się nieźle „nagłowić”.
Jak widać, efektem „główkowania” drugoklasisty jest spektakularne zwycięstwo. Mniej zdziwiona, niż sam Kacper, jest jego nauczycielka matematyki i jednocześnie wychowawczyni – Anna Kiljańska.

– Kacper jest wyjątkowo uzdolniony matematycznie, już od dziecka interesuje się przedmiotami ścisłym – mówi pedagog. -Jest klasycznym przykładem pasjonata bardzo zaangażowanego w to, co go interesuje. Zawsze wybiera samodzielną drogę rozwiązywania matematycznych problemów, z ogromną determinacją poszukuje sposobów na rozwikłanie naukowych zagadek.
Uczeń startując w wielu konkursach z przedmiotów ścisłych, realizuje swe pasje i ambicje, a przy tym czerpie satysfakcję z efektów pracy, która na co dzień sprawia mu dużo przyjemności. Dziewięć godzin lekcji matematyki w klasie matematyczno-fizyczno-informatycznej, do której chodzi w „Chreptowiczu”, to jeszcze nie cały czas, który poświęca na poszerzanie swej wiedzy. Chętnie też korzysta ze szkolnych zajęć pozalekcyjnych, podczas których ma możliwość rozwijać matematyczny talent. A talent ma niewątpliwie wielki. Na konkurs „Szumit” poszedł, jak sam mówi, „z marszu” i pokonał wszystkich rywali w Polsce. Laureatowi należą się wielkie gratulacje! Jest prawdziwym mistrzem matematyki!

1 2