Julia Szafrańska najlepsza w Polsce!

Julia Szafrańska – uczennica ostrowieckiego SMS-u została multimedalistką Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 16- latków, które odbyły się w Gliwicach. Zawodniczka KSZO Ostrowiec zdobyła trzy medale – jeden złoty i dwa brązowe.

Julia została Mistrzynią Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym z czasem 8:53.40. Była o ponad 4 sekundy lepsza od kolejnej zawodniczki z GOS Raszyn i aż o 9 sekund wyprzedziła trzecią pływaczkę z MPK Szczecin.

Do tego sukcesu Julia dopisała jeszcze dwa brązowe krążki – na dystansie na 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Ponadto ostrowiecka pływaczka dwukrotnie awansowała do Finału B. W Finałach B Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 16-latków zobaczyliśmy także  szkolnych kolegów Julii – Kamila Orłowskiego i Kacpra Michtę.

W tym samym czasie w Lublinie zmagali się 17 i 18–latkowie. Ostrowiecką Szkołę Mistrzostwa Sportowego reprezentowali licealiści, Mateusz Rogoziński, Norbert Jaworski i Anita Zarychta, którzy pięciokrotnie zakwalifikowali się do Finałów B. Dodatkowo Norbert aż trzy razy popłynął w Finale A, gdzie na 200 m stylem klasycznym zajął wysokie 6. miejsce. Wcześniej zajął III miejsce na Grand Prix Polski w Łodzi na 200 m stylem klasycznym oraz III miejsce na tym samym dystansie na Lidze SMS.

4   DSC_0061

Julia Szafrańska jest uczennicą klasy III GMS i po ukończeniu gimnazjum zamierza kontynuować naukę w szkole mistrzostwa sportowego. To obecnie najlepsza zawodniczka 16-letnia – tytuł ten wywalczyła podczas zawodów Grand Prix Polski w Kozienicach. Julia świetnie godzi wyczerpujące treningi z nauką. Za pierwsze półrocze roku szkolnego 2015/2016 osiągnęła średnią 5,86. Została też finalistką Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach – na etapie powiatowym zdobyła 94% punktów.

JULIA SZAFRAŃSKA1