Jubileuszowy „Skoczny Ceramik”

W tym roku po raz dziesiąty w Ćmielowie odbył się Bieg Uliczny „Skoczny Ceramik” połączony z II Marszem Nordic Walking pod patronatem starosty Zbigniewa Dudy. Głównym organizatorem i duszą wydarzenia, jak co roku, był radny powiatowy Mirosław Rogoziński. Dzięki jego olbrzymiemu zaangażowaniu i trudowi, impreza okazała się wielkim sukcesem.

Na starcie biegu przy ulicy Skała w Ćmielowie 11 czerwca tłumnie stawili się mieszkańcy, pracownicy Zakładów Porcelany “Ćmielów” oraz SKOK im. Zygmunta Chmielewskiego z siedzibą w Lublinie. Meta trzykilometrowej trasy znajdowała się w Smykowie, gdzie odbył się tradycyjny piknik rodzinny. Wśród zaproszonych gości, oprócz starosty Zbigniewa Dudy, znaleźli się m. in. poseł Andrzej Kryj, członek Zarządu Hubert Żądło, Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów Jan Kuśmierz, skarbnik powiatu Magdalena Zieleń, Paweł Walesic z PCPR-u, radni Agata Adamek i Włodzimierz Sajda.

– Na ręce organizatorów – przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” Porcelany Ćmielów Mirosława Rogozińskiego oraz Bogumiła Krzyszczaka, prezesa zarządu SKOK w Lublinie – składam podziękowania za wspaniałe zorganizowanie po raz kolejny imprezy, która integruje mieszkańców gminy i zapewnia świetną zabawę. Jest ona dowodem solidarności pokoleń. Biorą w niej udział dzieci, młodzież i dorośli – całe rodziny.

– Organizacja takiej imprezy to niełatwe zadanie. Trzeba pozyskać sponsorów, zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół. Przygotowaniami zajmuję się już kilka miesięcy wcześniej – mówi Mirosław Rogoziński. – Po ciężkiej pracy, jaką wkładam w przygotowanie całej imprezy, wspaniałą nagrodą dla mnie jest widok uśmiechniętych mieszkańców, którzy chętnie biorą udział w sportowych potyczkach, integrują się i wspaniale bawią na naszym festynie rodzinnym. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że taka inicjatywa jest bardzo cenna i potrzebna.

Sportowa rywalizacja

Uczestnikom biegu i marszu, którzy osiągnęli najlepsze wyniki – wśród nich także radni powiatowi Joanna Suska oraz Jarosław Czarnecki – wręczono medale oraz gadżety promocyjne przygotowane przez Powiat Ostrowiecki.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji – konkursy sprawnościowe, ścianka wspinaczkowa, przeciąganie liny, mecz piłki nożnej, rzut beczką czy malowanie twarzy i bańki mydlane dla najmłodszych. Pokaz amerykańskiego futbolu przygotowali „Tytani” z Lublina. Oprawę artystyczną zapewnili podopieczni Domu Kultury w Ćmielowie, a także Szkoła Tańca Współczesnego z Biłgoraju.

DSC_2386DSC_2393

SAM_1926DSC_2410DSC_2427DSC_2444

DSC_2423SAM_1942

DSC_2404DSC_2548

SAM_1958DSC_2531

DSC_2519DSC_2465

SAM_2023DSC_2477

DSC_2515DSC_2543

DSC_2527DSC_2507

DSC_2503DSC_2480