Językowe zmagania gimnazjalistów

Ponad 60 gimnazjalistów z terenu województwa świętokrzyskiego wzięło udział w III Świętokrzyskim Konkursie Języków Obcych „My w Europie” w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Konkurs na stałe wpisał się w harmonogram imprez kulturalnych „Budowlanki” i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych. Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy.
W rywalizacji udział wzięło 62 uczestników z terenu województwa świętokrzyskiego. Wystąpiły reprezentacje z Publicznych Gimnazjów: w Szewnie, Bałtowie, Sadowiu, Bodzechowie oraz Publiczne Gimnazja nr 4 i PG nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Chciałbym pogratulować zwycięzcom, uczestnikom konkursu, ale również nauczycielom, którzy przygotowywali swych podopiecznych do językowych zmagań – powiedział wicestarosta Eligiusz Mich. – Tak wysoka frekwencja oznacza, że młodzież ma świadomość korzyści płynących ze znajomości języków obcych.
Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach językowych, w zakresie języka rosyjskiego, języka niemieckiego oraz języka angielskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, a następnie zaprezentowanie scenki w wybranym języku obcym.
– Im więcej języków obcych znamy, tym świat staje się dla nas bardziej osiągalny – mówią organizatorki konkursu.
Laureaci otrzymali z rąk wicestarosty Eligiusza Micha pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

  DSC_1195         DSC_1201
W kategorii języka angielskiego I miejsce zajęła Dagmara Utnik i Magdalena Kot z Publicznego Gimnazjum w Sadowiu, II miejsce – Zofia Mikołajczak i Daria Łojek z Publicznego Gimnazjum w Szewnie oraz III miejsce – Kamila Konecka i Monika Wierzchowska z Publicznego Gimnazjum w Bodzechowie.
W kategorii języka niemieckiego zwyciężyli: Oliwia Sałata i Dawid Nowak z Publicznego Gimnazjum w Szewnie – I miejsce, Katarzyna Szczecina i Kinga Wolańska z Publicznego Gimnazjum w Sadowiu – II miejsce oraz Natalia Choda i Monika Styczeń z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim – III miejsce.
W kategorii języka rosyjskiego najlepszymi okazały się: Paulina Podgajna i Agata Stępień z Publicznego Gimnazjum w Szewnie, II miejsce zajęły Angelika Samson i Agata Laskowska z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, a miejsce III zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Szewnie Paulina Karcz i Paweł Susfał.

DSC_1198                DSC_1206