Integracja i zabawa

Wspaniałe humory, zabawa i uśmiech towarzyszyły uczestnikom pikniku zorganizowanego z okazji rozpoczęcia lata przez pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 
– Dzisiejszym piknikiem inaugurujemy rozpoczęcie lata. To wyczekiwana przez wszystkich pora roku, gdyż więcej czasu możemy spędzać na wolnym powietrzu, wspólnej rozmowie, integracji – powiedziała dyrektor DPS-u Agnieszka Sobańska, rozpoczynając uroczystość. – Tego typu imprezy są wyczekiwane przez mieszkańców, którzy wkładają wiele wysiłku i trudu w przygotowanie programu.

DSC_2644                               DSC_2648
Gościom, wśród których znaleźli się Eligiusz Mich Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego, Mieczysław Libuda p. o. Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim, mieszkańcy i pracownicy DPS “Relaks” w Brodach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu “Szansa” bardzo podobał się program artystyczny prezentowany przez pensjonariuszy oraz członków wokalno-instrumentalnego zespołu „Akapit” ze Społecznej Szkoły Muzycznej, pod kierunkiem Leokadii Rusak, czego dowodem był goszczący na twarzach uśmiech.

DSC_2667                           DSC_2662 DSC_2657                           DSC_2668
Jak podkreślił wicestarosta Eligiusz Mich, Starostwo Powiatowe jako jednostka prowadząca, wspiera inicjatywy ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej nie tylko organizacyjnie, ale również swoją obecnością. Dzięki temu można zaobserwować, jak podejmowane działania przekładają się na komfort życia mieszkańców oraz na ich zdrowie.

DSC_2673                     DSC_2674
– Doceniamy aktywność mieszkańców i pracowników i dyrekcji, które podejmują szereg działań na rzecz integracji pensjonariuszy. Zależy nam, by mieszkańcy mieli komfort przebywania w domach pomocy, bo to nie tylko praca wewnątrz, przebywanie w salach, ale również spotykanie się z różnymi środowiskami, międzypokoleniowa solidarność, która ma duże znaczenie – powiedział wicestarosta Eligiusz Mich.

DSC_2664                     DSC_2671
Słowno-muzyczny montaż przeplatany był konkursami np. karmieniem współtowarzysza kisielem z zasłoniętymi oczami. Zwieńczeniem pikniku było wspólne biesiadowanie przy „kiełbasce”.

DSC_2688                   DSC_2689 DSC_2692                  DSC_2664