III Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego

Koniec karnawału to wspaniały czas na wspólne świętowanie i z  tej okazji w murach “Broniewskiego” odbyło się spotkanie z językiem i kulturą francuską.

23 lutego 2017, a więc w Tłusty Czwartek szkoła gościła uczestników III Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego dla uczniów gimnazjum. Wzięło w nim udział 34 uczniów z Gimnazjum nr 1, nr 3 , Katolickiego Gimnazjum im. Ks. Marcina Popiela w Ostrowcu i Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Celem konkursu była promocja języka francuskiego oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów w zakresie tego języka.
Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach i posługuje się nim 200 milionów ludzi na całym świecie. Cieszy zatem bardzo zainteresowanie tym językiem ze strony ostrowieckich gimnazjalistów, którzy w czasie konkursu wykazali się dużą wiedzą. A oto laureaci konkursu:

I miejsce: Julia Majewska –  PG 3
II miejsce: Iga Niebutkowska – PG 1

III miejsce: Olga Surowiec – PG 1

Wyróżnienia:

Amelia Wyrzykowska – Katolickie Gimnazjum im. ks. Marcina Popiela

Paulina Wójcik – PG 1

Arnold Majewski – PG 3

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom: Karinie Kateusz-Dominik, Katarzynie Mozal-Papciak i Agnieszcze Krońskiej-Strużynie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.