II Mistrzostwa Polski Programistów PLC

16 marca 2019 r. we Wrocławiu, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, odbyła się druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC. Celem wydarzenia jest nie tylko wyłonienie młodych i utalentowanych programistów PLC, ale także popularyzacja programowania automatyki przemysłowej wśród studentów i uczniów szkół średnich. Intencją organizatorów jest również umożliwienie integracji środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu.

Mistrzostwa Polski Programistów PLC to przede wszystkim konkurs dla studentów i uczniów, którzy rywalizują w czterech kategoriach – Master, Ekspert, LOGO! Open i WAGO.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim: Claudia Sbriglio, Jakub Szwagierczak, Piotr Czekaj i Michał Strąpoć z klasy IV kierunek mechatronik, przeszli kolejne etapy konkursu, a Piotr Czekaj wygrał, pokonując 12 finalistów i został Mistrzem Polski Programistów  w kategorii LOGO!

Dla zwycięzców przygotowano nagrody o wartości ponad 30.000 zł oraz dodatkowe nagrody, które otrzymały macierzyste uczelnie zawodników Mistrzostw.

Organizatorem Mistrzostw Polski Programistów PLC jest Stowarzyszenie Naukowe Studentów „Automatyk” z Politechniki Wrocławskiej. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za przygotowanie naszych uczniów do konkursu odpowiadał Radosław Moskal.