II edycja Kiermaszu Tradycji Wielkanocnych

 

Już po raz drugi w Niedzielę Palmową zorganizowany zostanie Kiermasz Tradycji Wielkanocnych. Tym razem odbędzie się on na Rynku w Kunowie.

Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, twórców ludowych, mieszkańców Gminy i Powiatu.

– W ubiegłym roku Kiermasz przyciągnął na Rynek w Ostrowcu Świętokrzyskim tłumy mieszkańców miasta i powiatu ostrowieckiego. Już wtedy zapewnialiśmy, że wydarzenie to doczeka się kolejnych edycji. Inicjatywy, które promują powiat, jego kulturę i tradycje, a także przedsiębiorców, powinny być kontynuowane. Zwłaszcza, gdy są tak dobrze przyjmowane przez mieszkańców – powiedział starosta Zbigniew Duda.

Podczas Kiermaszu zorganizowane zostaną stoiska wystawiennicze, oferujące sprzedaż ludowych wyrobów świątecznych i kulinarnych. W części artystycznej przewidziane są występy zespołów ludowych, młodzieży szkolnej i Kół Gospodyń Wiejskich.

W tym roku także przeprowadzony zostanie konkurs palm wielkanocnych, w którym głównymi kryteriami oceny będą: wielkość, estetyka i tradycja. Zorganizowana zostanie również licytacja koszy wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia lub inne organizacje.

Wszystkich chętnych zachęcamy do zorganizowania stoiska przedstawiającego walory i tradycje ludowe reprezentowanej przez Państwa Gminy oraz zapewnienie chętnym udziału w części artystycznej. Początek Kiermaszu w Niedzielę Palmową, 20 marca o godzinie 12.00.

 

Zaproszenie na Kiermasz