I Krajowa Wystawa Psów Rasowych

Podczas I Krajowej Wystawy Psów Rasowych i V Klubowej Wystawy Owczarków Niemieckich, które 22 i 23 kwietnia br. odbywały się w Bałtowie, triumf odniósł owczarek niemiecki Katarzyny i Grzegorza Bednarskich. Patronem honorowym imprezy był starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

W imieniu starosty Zbigniewa Dudy nagrody i puchary wręczał Krzysztof Ołownia. Impreza była dużą promocją powiatu. Do wszystkich wystawców trafił wydany katalog, w którym znalazły się miejscowe zabytki, w tym kopalnie w Krzemionkach.

 – Bardzo nas cieszy, że to kolejna impreza, która ma szansę rozsławić powiat ostrowiecki – powiedział Krzysztof Ołownia. – Cieszy także to, że nasza rodzima hodowla państwa Bednarskich zwróciła uwagę składu sędziowskiego i zajęła czołowe miejsce. To podwójny sukces dla nas wszystkich. Starosta z przyjemnością objął patronat nad całą imprezą, która, jak mamy nadzieję, przerodzi się w cykliczne spotkania miłośników najpopularniejszych ras psów. 

Podczas wystawy prezentowali swoje psy hodowcy z całego kraju. Zgłoszono do katalogu ponad 150 psów, podczas imprezy zapisano jeszcze 30. Następne wystawy psów w Bałtowie planowane ą w przyszłym roku.