Hej kolęda, kolęda!

Hej Kolęda!

Okres świąteczno-noworoczny to czas magiczny i nastrojowy. Podniosłą atmosferę czuć na każdym kroku. Nieodłącznym elementem świąt są tradycyjne spotkania wigilijne odbywające się w urzędach, szkołach, instytucjach.

Jasełka o narodzinach dzieciątka Jezus oraz odwieczną walkę o ludzkie dusze zaprezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Rzeczki w Ostrowcu Świętokrzyskim. W świąteczny nastrój wprowadzili licznie przybyłych gości również mieszkańcy ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej.

– W swych przedstawieniach ujęli to, co najpiękniejsze. Święta to magiczny czas, czas radości z narodzin Dzieciątka Jezus – powiedział wicestarosta Eligiusz Mich.

 

Tradycyjne jasełka w Janiku

W Szkole Podstawowej w Janiku odbyła się tradycyjna wigilia, w której uczestniczył starosta Zbigniew Duda. Na zaproszonych gości czekał wspaniały występ artystyczny w wykonaniu dzieci z miejscowej szkoły, które przygotowały wspaniałą adaptację Narodzenia Pańskiego. W radosnej atmosferze śpiewano tradycyjne polskie kolędy, a życzenia złożył przybyłym Starosta Ostrowiecki.

Opłatek u mundurowych

Słowno-muzyczny montaż o narodzinach Jezusa, który zaprezentowały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 uświetnił spotkanie wigilijne w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przy dźwiękach kolęd opłatkiem podzielili się ze stróżami prawa przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Ostrowieckim.


Narodziny tradycji

Nowością w tym roku była wigilia zorganizowana w starostwie dla przedsiębiorców z terenu powiatu ostrowieckiego.

– Chcieliśmy docenić osoby, które przyczyniają się do rozwoju naszego powiatu. Bez was przedsiębiorców tu inwestujących nie byłoby to możliwe. Liczę na dalszą owocną współpracę – powiedział starosta Zbigniew Duda.

Dzień wcześniej opłatkiem tradycyjnie z władzami – swoimi pracodawcami łamali się pracownicy urzędu.