Festyn na pożegnanie wakacji

W pierwszy weekend września na festyn rodziny zaprosili mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego członkowie Rad Osiedlowych: Ogrody i Złota Jesień.

Festyn na pożegnanie lata zorganizowany został w sobotnie popołudnie, 3 września na boisku przy ulicy Dziewulskiego na osiedlu Ogrody.

– Impreza przede wszystkim skierowana  jest do najmłodszych mieszkańców, młodzieży i ich rodziców – powiedziała Hanna Wasik, przewodnicząca RO „Ogrody”. – Nie jest to pierwsza impreza, którą nasze rady osiedlowe organizują wspólnie i na pewno nie ostatnia – dodał Zbigniew Szelągiewicz, przewodniczący RO „Złota Jesień”.

imgp0279imgp0369

Podczas festynu nie brakowało atrakcji – były dmuchańce, zmagania sportowe, występy grup tanecznych, konkursy, m. in.  z wiedzy o powiecie ostrowieckim. Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Starostwo Powiatowe nagrody z rąk starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Mieszkańcy osiedli bawili się do samego zmroku i wyrazili nadzieję, że takich festynów rodzinnych będzie organizowanych jeszcze więcej. Dzięki takim inicjatywom można zintegrować lokalne społeczności, a także pokazać, że czas spędzony wśród rówieśników na świeżym powietrzu również może być świetną przygodą.

imgp0349imgp0340

– Zawsze bardzo chętnie angażuję się w podobne inicjatywy. Staramy się jako Zarząd Powiatu w miarę możliwości wspierać organizatorów, fundując nagrody, przekazując gadżety promocyjne dla laureatów konkursów – powiedział starosta Zbigniew Duda. – Sam także chętnie uczestniczę w takich przedsięwzięciach, ponieważ jest to doskonała okazja, aby spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać z nimi w miłej atmosferze.

imgp0316imgp0307

imgp0309imgp0379