Ferie w Krzemionkach

W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki organizowane będą w okresie ferii 2017 (od 31.01 do 10.02.2017 r.) zajęcie dla dzieci w wieku 7-12 lat, codziennie (od poniedziałku do piątku) od godziny 11.00 (czas trwania zajęć ok. 2 godziny). Udział w zajęciach po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50 lub adres e-mail: sekretariat@krzemionki.info

Koszt zajęć – 5 zł. Zapewniamy gorącą herbatę i ciasteczko. Prosimy na zajęcia zabierać ciepłe ubrania i buty, ponieważ część zajęć będzie odbywała się na świeżym powietrzu, w lesie.

SZTUKA – FERIE – 1 tydzień
Pałac Wielopolskich

Wypoczynek i edukacja – czy można je połączyć? W naszym muzeum jak najbardziej. W przerwie od zimowych zabaw na śniegu i spędzania czasu przed telewizorem zapraszamy na zajęcia w cyklu Ferie w muzeum. Tegoroczna edycja poświęcona jest różnym dziedzinom sztuki – od muzyki, rzeźby, rzemiosła artystycznego po malarstwo.

31.01. wtorek: RETRO PŁYTA

Lekcja muzealna na wystawie czasowej „Janusz Popławski. Tenor z Ostrowca”. Prezentując biografię „słonecznego tenora”, przybliżamy tematykę związaną z muzyką poważną oraz przedwojennymi przebojami muzyki polskiej. Dzieci dowiedzą się między innymi, czym się różni opera od operetki, tenor od barytona, czym jest uwertura i aria. W części plastycznej przemienimy płytę CD w retro płytę.

Koszt: 5 zł od osoby, czas trwania – 1 godzina

02.01. czwartek: SZTUKA W TWOICH RĘKACH

Zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy obejrzą różne przykłady rzeźb ze zbiorów muzeum. Dowiedzą się, w jakim materiale oraz przy pomocy jakich narzędzi rzeźbiarz może pracować i tworzyć. W części warsztatowej spróbujemy swoich sił w rzeźbiarstwie, tworząc proste rzeźby w mydle według własnego pomysłu.

Koszt: 8 zł od osoby, czas trwania – ok. 1,5 godziny

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Podane terminy zajęć dotyczą osób indywidualnych. Grupy zorganizowane prosimy o ustalenie terminu. Tel. (41) 265-36-51, edukacja@muzeumostrowiec.pl

 

Szydełkowy zawrót głowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (zarówno dzieci jak i dorosłych) zdobycia umiejętności szydełkowania i robienia na drutach do udziału w bezpłatnych zajęciach w feryjne weekendy (4-5 i 11-12 lutego 2017 r.). Zajęcia prowadzone będą przez przepełnione pasją panie działające w grupie rękodzielniczej z Szewny od godziny 11.00 w Muzeum Historyczno-Archeologicznym. Zapewniamy miłą atmosferę i filiżankę herbaty.

Udział w zajęciach po uprzedniej rezerwacji pod nr 41 330 45 50 lub adresem e-mail sekretariat@krzemionki.info

Flat Art Studio Workplace1