EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

W dniach 24-26 września 2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 obchodzony był Europejski Tydzień Sportu.

Wtorek obfitował w wydarzenia sportowe. Szkołę odwiedziły Ola, Wiktoria i Gabrysia z Klubu Sportowego Black and White. Ola Kępa opowiedziała o swojej karierze sportowej i pokazała, jak na mistrzynię przystało, fantastyczną kolekcję medali. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczne i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

Następnie uczniowie szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez trenerów z KOS „Rywal”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej – uczniowie kontra nauczyciele i rodzice. Pasjonująca rozgrywka zakończyła się zwycięstwem uczniów 5 do 4.

Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu w środę rozpoczęły się od wystąpienia pani dietetyk Emilii Żelazowskiej, która w przystępny i humorystyczny sposób przedstawiła zasady właściwego odżywiania się. Następnie uczniowie szkoły zaprezentowali wartości odżywcze owoców i warzyw oraz ich wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Pani Elżbieta Wybranowska i Monika Seremak opowiedziały o grupie wsparcia dla rodziców – Patyczaki oraz zachęciły do brania udziału w spotkaniach odbywających się w czwartki o godzinie 18.00 na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin. Wiele emocji dostarczyły zdjęcia prezentujące rodziny uczniów i przyjaciół grupy podczas treningów. Kolejnym punktem było wystąpienie v-ce dyrektora Ernesta Krajewskiego, który opowiedział o znaczeniu ruchu w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał do degustacji świeżo wyciśnięty sok owocowo – warzywny. W godzinach popołudniowych odbył się na trening Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL w sali gimnastycznej przy Budowlance.

W czwartek uczniowie szkoły wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych i spotkaniu Patyczaków na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin.

Koordynatorami Europejskiego Tygodnia Sportu w Zespole Szkół Specjalnych były nauczycielki Marta Hapczyn i Aneta Stawczyk.