Dzień Życzliwości w Zespole Szkół Specjalnych

„Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii – armii życzliwości.” ~ Cleveland Amory

W dniu dzisiejszym uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 połączyli się w taką optymistyczną, żółtą armię życzliwych ludzi. Z okazji Dnia Życzliwości uczniowie przygotowali kartki z pozytywnymi, optymistycznymi pozdrowieniami dla swoich kolegów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły.
Kolor żółty dominował i rozjaśniał ponury, listopadowy dzień. O życzliwości pamiętamy codziennie, a przypominamy od kilku dni . Najpierw pojawiły się żółte słoneczka w różnych miejscach szkoły, a potem nastąpiło przygotowanie kartek i pozdrowień. Pozdrowienia zostały także przesłane do kolegów z innego miasta. Uczniowie klasy VI i VIII a przygotowali specjalne pocztówki dla kolegów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Uśnica, a w dniu wczorajszym otrzymaliśmy od nich cudną kartkę.

Marzy nam się by wszyscy pamiętali o życzliwości nie tylko w dniu dzisiejszym, ale w każdym następnym. Zdecydowanie poprawi to jakość naszego życia. Zwłaszcza, że miły gest, ciepły uśmiech nic nie kosztuje

„Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca.” ~ Marcel Proust