Dzień otwarty w ZSOMS

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim był podsumowaniem prowadzonych od kilku miesięcy działań promocyjno–rekrutacyjnych. 23 kwietnia szkoła gościła potencjalnych kandydatów do gimnazjum i liceum.

Głównym punktem Dnia Otwartego były pokazy sportowe przygotowane przez poszczególne grupy pod kierunkiem trenerów. Kandydaci do SMS-u mogli zobaczyć, jak wygląda profesjonalny trening w danej dyscyplinie sportowej. W sobotnie przedpołudnie swoje umiejętności prezentowali siatkarze i siatkarki, piłkarze ręczni oraz piłkarze nożni.

Następnie w sali teatralnej odbyło się spotkanie z dyrekcja szkoły i gronem pedagogicznym, podczas którego Dyrektor  Zygmunt Kochański mówił o specyfice szkoły, warunkach rekrutacji, o sposobach godzenia nauki z wyczynowym uprawianiem sportu, przedstawił także ofertę kształcenia na rok 2016/2017.

Przypomnijmy, że ZSOMS prowadzi nabór do:

– Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego – klasy o profilu pływanie, waterpolo, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka ręczna chłopców,

– Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego  – klasy o profilu pływanie, waterpolo, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, lekka atletyka,

– Liceum Ogólnokształcące nr IV im. C. K. Norwida – klasa sportowa o profilu piłka nożna chłopców.

Potencjalni gimnazjaliści i licealiści uczestniczyli również w prezentacjach przedmiotowych, grach i zabawach edukacyjnych przygotowanych przez uczniów przy wsparciu nauczycieli.

   2016.04.23. DZIEŃ OTWARTY (41)   KADRA WOJEWÓDZKA MŁODZIKA