Dzień otwarty w szkole mistrzostwa sportowego

Zorganizowany 8 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. „Dzień Otwarty” cieszył się dużym zainteresowaniem kandydatów chcących połączyć naukę z profesjonalnym uprawianiem sportu.

W roku szkolnym 2017/2018 szkoła prowadzić będzie nabór do klas I liceum mistrzostwa sportowego oraz do klas VI i VII szkoły podstawowej mistrzostwa sportowego, a także rekrutację uzupełniającą do klas II i III gimnazjum i liceum.

O ofercie edukacyjnej i zasadach rekrutacji do szkoły mistrzostwa sportowego mówiła p.o. dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska.
– SMS to szkoła dla osób zainteresowanych profesjonalnym uprawianiem sportu w dyscyplinach: pływanie, waterpolo, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna oraz lekka atletyka. Szkolenie prowadzone jest na bazie umów z polskimi związkami sportowymi – podkreśliła Anna Trojanowska. – W tym roku chcemy rozszerzyć naszą ofertę w liceum o piłkę ręczną chłopców i piłkę nożną dziewcząt. Z naszego rozeznania wynika, że jest duże zainteresowanie lokalnego środowiska tymi dyscyplinami.

Do podjęcia nauki w SMS-ie zachęcały także uczennice – Joanna Garbacka z GMS i Aneta Kasprowicz z LOMS – obie trenują siatkówkę. Dziewczyny przekonywały potencjalnych kandydatów o korzyściach płynących z połączenia nauki ze sportem. 
W programie Dnia Otwartego były pokazy sportowe, warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, zabawy edukacyjne i konkursy z nagrodami. Można było zwiedzić szkołę i internat, porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Odwiedzający tego dnia szkołę otrzymali też najnowsze wydanie szkolnej gazetki „Rycerz Sorbony”. Uczniowie przygotowali dla nich także słodką niespodziankę – własnoręcznie upieczone mufinki.

Teraz przed kandydatami obowiązkowe próby sprawności fizycznej, które odbędą się w dniach 15-19 maja 2017 r. Więcej szczegółów na ten temat na stronie szkoły www.sms.ostrowiec.pl oraz na profilu fb.