Dzień Otwarty w Broniewskim

3 kwietnia 2017 roku w LO nr III im. Wł. Broniewskiego, jak co roku na wiosnę, zorganizowany został Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Miał on na celu prezentację szkoły oraz przybliżenie placówki potencjalnym uczniom.

Na hali sportowej przybyłych gości ciepłymi słowami powitał dyrektor szkoły Robert Warda wraz z nowym przewodniczącym Samorządu Szkolnego Danielem Gołyskim. W programie swoją ofertę prezentowali uczniowie i nauczyciele. Były to pokazy sportowe, taneczne, prezentacje wokalno-muzyczne, doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne oraz krótka scenka satyryczna, reklamująca ofertę klasy humanistycznej. W tym dniu w naszej szkole gościliśmy około 300 gimnazjalistów z Waśniowa, Lipska, Brzóstowej, Sadowia, Mominy, Pawłowa, Kunowa, Szewnej oraz Ostrowca Świętokrzyskiego (PG1, PG3, PG4). Dzięki  zaangażowaniu naszych uczniów  oraz nauczycieli Bronek zaprezentował się wspaniale, Uczniowie mieli okazję zobaczyć pięknie usytuowany budynek szkoły, położony w stylowym parku, zadbane, nowoczesne wnętrza, pracownie przedmiotowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Poznali atmosferę tego miejsca, w którym uczniowie czują się ważni, wpływają na kształt szkoły, dobrze się czuyją, są uczeni przez profesjonalną kadrę nauczycielską, a przede wszyscy mają świadomość przynależności do wspólnoty, w której traktuje się ich po partnersku.

Za sprawą tego wydarzenia wybór, którego muszą dokonać przyszli gimnazjaliści, stanie się prostszy. Ponieważ ze względu na zbliżające się egzaminy gimnazjalne, nie wszyscy mogli nas odwiedzić w poniedziałek, zapraszamy ponownie 22 tego miesiąca, kiedy planujemy drugi dzień otwarty dla tych, którzy nie mogli przybyć w dniu 3 kwietnia i oczywiście dla zainteresowanych rodziców gimnazjalistów (22.04.2017- to sobota. Czekamy od 9.30-13.30).