Dzień Otwarty i prezentacja innowacyjnych kierunków kształcenia w “Samochodówce”

Podobnie jak w minionych latach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego otworzyło swoje podwoje przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. 5 kwietnia w Dzień Otwarty placówkę licznie odwiedzili uczniowie gimnazjów z Ostrowca Świętokrzyskiego, Waśniowa, Sadowia, Szewny, Kunowa, Bodzechowa, Mominy, Brzóstowej, Ćmielowa, Bałtowa oraz Tarłowa.

Na młodzież odwiedzającą w tym dniu szkołę czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Ciekawy i urozmaicony program prezentacji szkoły przyciągnął uwagę gimnazjalistów. W pracowniach fryzjerskich odbywały się m. in. warsztaty z zakresu stylizacji ubioru, fryzur okolicznościowych, pokaz charakteryzacji i makijażu firmy Mary Kay i Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz pokazowa sesja fotograficzna wykonana przez Agencję Fotograficzną Pstryk Info. W pracowniach samochodowych młodzież uczestniczyła w warsztatach z zakresu naprawy pojazdów samochodowych, sprawdzania geometrii kół, programowania komputerowego, pokazach wykonania detalu na obrabiarkach CNC oraz symulacjach komputerowych. Odbyły się również prezentacje z zakresu ratownictwa medycznego i bezpiecznej nauki jazdy, które prowadzone były m. in. przez ratowników medycznych oraz  funkcjonariuszy z ostrowieckiej policji: Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Dominika Kowalskiego i Zastępcę Naczelnika mł. asp. Łukasza Kołodziejczaka.

Dla gimnazjalistów zostały również zorganizowane konkursy i zabawy: Języki obce na wesoło, Edukacja na wesoło oraz Konkurs techniczny i nie tylko…. Niektórzy zdobyli już oceny bardzo dobre, które trafią do dziennika we wrześniu.

Uczniowie mieli okazję poznać nowoczesne wyposażenie  pracowni, warsztatów i szkoły oraz jej bogatą ofertę edukacyjną. Prowadzone obecnie kierunki kształcenia w zawodach mechanik samochodowy i fryzjer zostaną poszerzone w roku szkolnym 2017/2018 o innowacje tematyczne.                                                                   

Technikum nr 4 będzie kształcić w zawodach:

  • Technik mechanik z rozszerzeniem tematycznym: Obsługa i programowanie obrabiarek CNC użytkowanych na lokalnym rynku pracy
  • Technik pojazdów samochodowych z rozszerzeniem tematycznym: Dodatkowa praktyka zawodowa z zakresu naprawy motocykli
  • Technik usług fryzjerskich z rozszerzeniem tematycznym: Kreowanie wizerunku artystycznego aktora
  • Technik przemysłu mody : klasa patronacka Wólczanki.

W  Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 4 można zdobywać zawód na kierunkach:

  • Fryzjer z rozszerzeniem tematycznym: Kreowanie wizerunku do pokazów modowych i sesji zdjęciowych
  • Kierowca mechanik z rozszerzeniem tematycznym: Ratownictwo drogowe
  • Elektromechanik pojazdów samochodowych z rozszerzeniem tematycznym: Bezpieczny w ruchu drogowym

Innowacyjna oferta nauczania, bogato wyposażone pracownie i warsztaty, współpraca z uczelniami i firmami zapewniającymi praktyki, a potem nawet zatrudnienie z pewnością zachęciły przyszłych uczniów do wyboru właśnie tej placówki. Na twarzach przybyłych gości widać było zachwyt i zauroczenie szkołą. Wiele osób deklarowało chęć nauki w Samochodówce.                                                                                                                         

10 maja 2017 r. w godz.: 16.00 – 18.00 szkoła zaprasza również rodziców do zwiedzania pracowni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.