DZIEŃ DZIECKA W PLACÓWKACH POWIATOWYCH

Świętowany w zasadzie już od wczoraj Dzień Dziecka obfitował w wiele wydarzeń, oczywiście z udziałem dzieci młodszych i troszkę starszych.

W CKZiU, popularnej „Samochodówce”, po raz kolejny zorganizowano akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego dla fundacji DKMS. Wspaniała młodzież z tej szkoły, wspierana przez radnych powiatowych i miejskich w osobach: członków zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej i Łukasza Dybca oraz Joanny Pikus, wiceprzewodniczącej rady miasta  i Mariusza Łaty radnego miejskiego, postanowiła zarejestrować się jako dawcy szpiku. Piękna inicjatywa, którą patronatem objęła starosta Marzena Dębniak spowodowała, że do tej akcji włączyli się również dorośli z wielu instytucji powiatowych.

     

Dzisiejsze święto to także znakomita okazja do spotkania rodzin zastępczych z terenu powiatu ostrowieckiego. Wraz ze swoimi podopiecznymi świętowali zarówno Dzień Dziecka jak i obchodzony 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Obecny na uroczystości wicestarosta Andrzej Jabłoński podziękował rodzinom za serce i trud wkładany w wychowanie dzieci, zaś dzieciom życzył, aby na swojej drodze spotykały miłość, dobro i zrozumienie.

     

Wczoraj z kolei z życzeniami i słodyczami u wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie gościli starosta Marzena Dębniak i przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak. Padły bardzo miłe słowa i deklaracje, zwłaszcza w zakresie mocno zdefiniowanych i oczekiwanych przez dzieci prezentów …

     

Solenizanci” dzisiejszego i wczorajszego dnia odebrali drobne upominki, słodycze i najlepsze życzenia od dorosłych, którzy z pewnością tego święta troszkę im zazdroszczą.