„Dziękuję Ci za niepodległą. List do…”

14 maja odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego konkursu historyczno-literackiego pt. „Dziękuję Ci za niepodległą. List do…” .

Konkurs organizowany był prze Pana Posła Andrzeja Kryja oraz Katolickie Liceum im. Ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z pięciu województw pisali list do osoby bliskiej, np. członka rodziny, który w przeszłości brał udział w walkach o niepodległość lub do postaci historycznej zasłużonej dla odzyskania przez Polskę Niepodległośći w 1918 roku oraz dla odbudowy silnej II Rzeczypospolitej w latach 1918-1939.

Celem konkursu było m.in. pogłębianie wiedzy historycznej uczniów, podtrzymywanie rodzinnych tradycji niepodległościowych, poznawanie historii własnej rodziny i jej udziału w walkach o niepodległość i poprzez to kształtowanie postaw patriotycznych oraz propagowanie umiejętności pisania tradycyjnych listów.

Laureatką konkursu została uczennica klasy IIC Karolina Sitarska – zdobywczyni I miejsca w kategorii szkół średnich, pod opieką Pani Dr Izabeli Bańczerowskiej.

Duże sukcesy odniosły również:

Weronika Szybalska z klasy IIB – wyróżnienie

Agnieszka Grześkiewicz z klasy IB – II miejsce

Uczennice przygotowywane przez Panią Profesor Jolantę Brodę.

Agnieszka Ćwik i Natalia Majcher z klasy ID – II miejsca

Kinga Sierpień z klasy IIA – wyróżnienie

Uczennice przygotowywane przez Panią Profesor Dorotę Mączkę.

Karolina Sitarska kl. 2 C