Dodatkowe środki ostrożności ostrowieckiego szpitala

Na terenie szpitala powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozstawiony został strażacki namiot pneumatyczny. Będzie śluzą dla osób zgłaszających się do szpitala.

Namiot ma stanowić śluzę dla pewniej grupy osób trafiających do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, co do których może zachodzić podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Namiot posiada nagrzewnicę oraz oświetlenie, tak aby można było z niego korzystać w każdych warunkach pogodowych oraz o każdej porze dnia i nocy. Obsługę medyczną w namiocie stanowi personel medyczny Zakładu Opieki Zdrowotnej-

Ratownicy przypominają jednocześnie, że osoby, które zauważą u siebie objawy takie jak: gorączka, suchy kaszel oraz duszności nie powinny przychodzić do szpitala. W takich przypadkach należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Tam zostaną udzielone niezbędne informację bądź podjęta zostanie decyzja o ewentualnym transporcie do wyznaczonego w województwie świętokrzyskim szpitala zakaźnego. Chodzi o możliwość maksymalnego wyeliminowania kontaktu osób przybywających w szpitalu z potencjalnie zakażoną wirusem osobą.

W ostrowieckim sanepidzie dostępne są dodatkowe numery telefonów- 690 873 344, 690 874 526, 502 664 974- na które można dzwonić w sprawie koronawirusa.