Dobro mieszkańców najważniejsze

Współpraca Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak oraz włodarzy i samorządowców z terenu Powiatu Ostrowieckiego daje dobre rezultaty. Jej owocem jest m.in pomoc finansowa dla ostrowieckiego szpitala. Dzięki temu wsparciu możliwy jest zakup niezbędnego sprzętu medycznego czy remonty na oddziałach.

Chcę gorąco podziękować włodarzom i radom gmin za pomoc i przychylność w działaniach ratujących szpital. To niezwykle ważne, że łączymy wysiłki i mówimy jednym głosem. Razem możemy więcej. Operacja ratowania powiatu zaczyna rokować powiedziała Starosta Marzena Dębniak.

Największe wsparcie od prezydenta

Wśród samorządów największe wsparcie dla lecznicy przekazała Gmina Ostrowiec Świętokrzyski. W sumie w 2019 roku przekazano 270 tysięcy zł. Pieniądze wykorzystano na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który wzbogacił się o nowoczesne łóżka ortopedyczne z wyposażeniem. Ponadto wykonano remont sanitariatów dla pacjentów jak i odwiedzających.

Chcę bardzo gorąco podziękować Prezydentowi Miasta Ostrowca Św. Jarosławowi Górczyńskiemu za wsparcie i pomoc w ratowaniu szpitala. Za te pieniądze wyposażymy „ortopedię”, która będzie zwiększać zakres świadczonych zabiegów, co w konsekwencji przełoży się  na poprawę finansów lecznicyzaznacza Starosta.

Remontu doczekały się również drogi wewnętrzne na terenie placówki oraz wybudowano podjazd dla karetek przy nowo tworzonym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Mam świadomość jak ważny jest dla mieszkańców szpital. To jest nasze wspólne dobro, musimy o nie dbać i szanować. Im więcej będzie wspólnej pracy tym większe będą korzyści dla mieszkańcówpowiedział Prezydent Jarosław Górczyński

Warto również przypomnieć, że w 2019 roku dzięki współpracy ma linii Starosta Marzena Dębniak-Prezydent Jarosław Górczyński powstał nowy i funkcjonalny parking przy szpitalu. Teraz mieszkańcy mogą korzystać z ponad 100 miejsc parkingowych.

Szkoda, że nasi poprzednicy tak wiele zepsuli. Teraz musimy podejmować zwiększony wysiłek, aby to naprawić. Dobrze, że miasto Ostrowiec Świętokrzyski i prezydent Górczyński nas wspierająpowiedziała Marzena Dębniak

Gminy „dorzuciły” do aparatu znieczulającego

Dzięki dofinasowaniu pozostałych gmin Powiatu Ostrowieckiego udało się pozyskać na rzecz szpitala aparat do znieczuleń. Gmina Bodzechów przekazała na ten cel ponad 40 tys. zł, Gmina Ćmielów- 21,5 tys. zł, Gmina Waśniów- 20 tys. zł, Gmina Bałtów i Kunów po 5 tys. zł.

Jest to najbliższa placówka lecznicza dlatego nie uchylamy się od pomocy. Każdą wygospodarowaną złotówkę będziemy przeznaczać na pomoc dla szpitala. Chcemy żeby mieszkańcy czuli się bezpieczniepowiedział Roman Kaczmarski, zastępca wójta Gminy Bodzechów.

Sytuacja trudna, ale stabilna

Działania Starosty Marzeny Dębniak oraz nowego kierownictwa szpitala przynoszą pierwsze widoczne efekty. Wprowadzone działania zaradcze i oszczędnościowe pozwoliły na wyhamowanie straty szpitala, która będzie niższa o ok. 30% niż w 2018 roku.

Cieszę się, że mimo chaosu jaki zastaliśmy w szpitalu, nasze działania przynoszą już pierwsze efekty. Wyhamowanie straty to pierwszy krokpodkreśla Starosta Dębniak.